Which Sofa Style is Best for You?

İnegöl Mobilyası

by turcana, inegol on 2020-08-09
İnegol Mobilyası, İnegol Mobilya Urunleri, İnegol Mobilya Firmalari, İnegöl Mobilya Magazalari

İnegöl Mobilyası


İnegöl Mobilyası tarihten bir sayfa gibidir, güçlü dinamik alt yapısıyla yıllar geçtikçe kendinden söz ettiren emin adımlarla ilerleyen ve Dünya sahnesine bir tenor edasıyla çıkarak sesini kıtalar ötesine ulaştırmayı başarmış, usta ellerin sanatsal işleyişi ve bakışı ile bölgemizde bir lokomotif olmuş sanayi devlerindendir. Türkiye mobilya ihtiyacının %50 sinden fazlasını bu şehirden karşılamaktadır.


Girişimin Dile Geldiği Doğal Şehir İnegöl


Coğrafi yapısından dolayı etrafı ormanlarla çevrili inegöl'ün Mobilya serüveni 1900 lü yılların başına dayanmaktadır. Yurdun Kereste ve kalas ihtiyacını karşılayan bir inegöl'den Cumhuriyetin kurulması ile beraber sırasıyla yumurta sandığı, sandıkçılık sandalye imalatı, koltuk imalatı ve mobilya imalatı olarak üretime devam etmiş ve günümüzde modern  tesislerin üretime katkıda bulunduğu sanayi şehri olmuştur.  


İnegöl Mobilya Mağazaları
İnegöl Mobilya üretiminde yol katettiğ kadar bu ürünleri müşterilerine sunacak kompleks tesisler yaparak mobilya mağazalarını oluşturmuş ve oluşturmaya devam etmektedir. Bu devasa kompleks mağazalardan bir kaçını söylemek gerekirse Bursa-Ankara kara yolu üzerinde Mobiliyum-Mobilimo ve İmotim toptan ve perakende mağazalarıdır.  Bu mağazalarda yatak odası takımları, yemek odası takımları, koltuk takımları, genç odası takımları ve aksesuar çeşitlerini toptan ve perakende olarak satın alabilirsiniz

İnegöl Mobilya Fuarlarıİnegöl Mobilya Firmalarının üretimlerini arttırmasıyla beraber yurt dışı pazar arayışları hızla artmış ve bu ürettikleri ürünleri yurt dışı pazarlara ulaştırmak için fuar oganizasyonları yaparak yurt dışı müşterilerini davet etmiş ve ürünleri yurt dışına ihraç etmiştir. İlk mobilya festivali ve fuar fikri -84-85 yıllarında dile getirilmiş ve ilk festival 1985 yılında yapılmıştır. Bu festival  İnegöl Mobilyası'nı daha sonra profesyonel fuar organizasyonlarına götürecek yolu açmıştır. Nihayet 1988 yılında Mobilyacıların da istekleri doğrultusunda Zamanın Belediye Başkanı Muhittin Tanoğlu başkanlığında İnegöl Sebze ve Meyve Hal meydanı düzenlenerek 02-05 Haziran 1988 tarihinde 35 Mobilya üreticisinin bu organizasyonda ürünlerini sergilemesiyle ilk defa düzenli bir fuar oluşur. 1991 yılında belediye ek hizmet binasın da fuar organizasyonlarına devam eden inegöl mobilyası Daha sonra 1994 yılında Belediye Başkanı Hikmet ŞAHİN başkanlığın da Eski Perşembe Pazarında (Bugün kü AVM) 134 İnegöl mobilya firması'nın katılımıyla başarılı bir fuar  organizasyonu gerçekleştirilir. 2000 Yılında bugünkü modern fuar alanı kurularak inegöl mobilya üreticileri fuarlarına yılda iki kez Nisan ve kasım aylarında olmak üzere devam etmektedir.   

İnegöl Mobilya Firmaları

Mobilya sektörü bu süre zarfında yol katederek inegöl'de bir çok markayı öne çıkarmıştır. Ürünlerini yurt dışında birçok ülkeye pazarlayan bu firmalar yüksek teknoloji makina parkurlarıyla üretimde çok yüksek kapasitelere çıkmıştır. Bunun sonucu yeni bölge arayışı içinde olan İnegöl Mobilya Firmaları 2. Organize sanayi tesisini devreye sokmuş ve geniş bir alanda üretim kapasitelerini arttırarak yollarına devam etmektedir.