Designer Tips to Make your Home Look Bigger

Evinizi Büyütmek için Tasarımcı

ipuçları.

Turcana Mobilya Fahrettin KURT

Dekoratörler, küçük bir odanın daha sıcak ve rahat hissettirebileceğini veya sıkışık ve rahatsız edici hissedebileceğini de biliyorlar. Stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar ve küçültülmüş mobilyalar kullanmak gibi, gözün odanın gerçekte olduğundan daha büyük olduğuna inanması için kandırmanın yolları vardır. Daha geniş bir görünüm oluşturmak için renk, ışık ve mobilya düzenlemesini kullanarak küçük bir odayı daha büyük hissettirin. Mimar Çağla Deniz KURT'a  göre, odanın kalabalık görünmesini ve bunun yerine birkaç büyük parçayı birleştirmesini sağlayan objelerden kurtulmanın zamanı geldi.

Açık Renklerle süsleyinTurcana Mobilya Oslo Koltuk Takımı


Daha açık boya ve döşeme renkleri, ışığı yansıtarak odanın daha büyük görünmesini sağlayabilir. Kirli beyaz zamansız bir çekiciliğe sahip ve maviler ve yeşilliklerin yumuşak tonları trend oluyor. Daha açık renkleri vurgulamak için zıt renkte bir vurgu duvarı boyayın. Pervazlarda birkaç ton daha açık bir renk kullanmak, duvarların geri çekilmesini ve odanın daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Dağınıklığı GizleTurcana Furniture Star Konsol

Odanızdaki dikkat çekici tüm aksesuar parçaları, Büyükannenizden kalma  ekstra eşyalar fikrine katılmıyorsanız, bu tarz eşyaları minimum' a indirgeyerek kendinize yer açın, aşırı kalabalık bir görünümden kaçınmak için öğeleri görüş alanından uzak tutun. Tasarımı güzel  bir konsol dağınıklığı gizlemenin ve küçük bir odayı genişletmenin en iyi yoludur.


Mekanı Işıkla Açın


Karanlık bir oda küçük bir alanın daha küçük görünmesini sağlarken, doğal ışık evinizin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Harika manzaralı güzel bir resim pencereniz veya Fransız bir kapınız varsa, doğal ışığı getirmek için pencere kaplamasını açın. Görünüm harika değilse veya gizlilik istiyorsanız, şeffaf pencere kaplamaları kullanın. Pencere üzerindeki ev bitkileri kötü bir görünümden uzaklaştırabilir. Doğal ışık bolluğunuz olmasa bile, alanınızı aydınlatmak için avizeler ve lambalar ekleyin


Bir Odak Noktası Oluşturun

Turcana Mobilya Benç

Mobilyalarınızı düzenleme şekliniz, küçük bir alanın daha büyük görünmesini sağlamak için uzun bir yol kat edebilir. Birçok iç tasarımcı, gözü bir eşyaya çekmek için bir odak noktası oluşturur, geniş bir görünüm oluşturur. Odak noktası evinizdeki küçük mobilyalar olabilir, veya büyük boyutlu bir sanat eseri, muhteşem bir aydınlatma armatürü veya olağanüstü bir vurgu parçası ile bir odak noktası oluşturabilirsiniz.

Evinize Renk Katın

İnegöl merkezindeki  Turcana Mobilya  , uluslararası ve yerelde bilinen en iyi mobilya markalarındandır.  online alışveriş yapın. Deneyimli satış temsilcileri, eviniz için doğru stili seçmeniz için doğru parçaları seçmenizde size rehberlik eder.